Our Graduates

1998

Steve Baker, New Zealand

Susan Bennett, Yarrawalla

Pennie Blum Gill, Kerang

Colleen Condliffe, Inglewood

John Daniel, Swan Hill

Andrea Davies, Moulamein

Brendon Goddard, Long Gully

Jamie Hall, Southbank

Jo Haw, Durham Ox

Bill Heslop, Barham

Yvonne Jennings, Swan Hill

Jenny Kelly, Kerang

Lorri Lambert, Swan Hill

Kate Lottkowitz, Mandurang

Paul Madden, Murrabit

Reid Mather, Culgoa

Wendy McAllister, Swan Hill

Kerryn McClelland, Kerang

Margaret Nelson, Boort

Joanne Postlethwaite, St Arnaud

Ian Potter, Boort

Deidre Schlitz, Kerang

Thelma Shearer, Elmore

1999

Hank Bruger, Mt Macedon

Di Bunnett, Bridgewater

Anne Canfield, Borung

Helen Chambers, Marong

Jan Consedine,

Mark Dawson, Geraldton WA

Karen Douglas, St Arnaud

Kym Dunbar,

Deanne Free, Lake Boga

Paul Gill, Kerang

Margot Henty, Cohuna

Shirley Hope, Bears Lagoon

Steve Hounsell, Swan Hill

Anne Kelly,

Peter Kulich, Warragul

Judi Miles, Calivil

Marilyne Nicholls, Wood Wood

Sue Pretty,

Lyn Seton-Stewart, Geelong

Kevin Sinclair, Mystic Park

Tom Smith, Yarrawalla

Jean Sutherland, Cohuna

Beth Taylor, Bendigo

Louise Thomas, Darlington

Bing Thomas, Swan Hill

Rohan Ward, Swan Hill

Claire Waters, Rochester

 

2000

Judy Blackburn, Charlton

Greg Boyd, Boort

Peter Byrne-Vereker, Durham Ox

Doug Fehring, Leitchville

Kerry Gammon, Woorinen

Wendy Hersey, Sea Lake

Gaby Hogg, Kerang

Brian Kelly, Kerang

Judy McQueen, Swan Hill

Peter Mitchell, Boort

Toni Parsons, Swan Hill

Andrew Pearson, Corop

Sally Rice,

Glenn Stanmore, Cohuna

Wayne Stephen, Colac

Cecily Thomas,

Suellen Tomamichel, Ultima

Andrew Ward, Swan Hill

Shayne Ward,

Peter Watson,

2001

Hodi Beauliv, Swan Hill

Richard Chirnside, Echuca

Kelly Dal Broi,

Michael Davidson, Bendigo

John Ficken, Barham

Ian Gillingham, Strathfieldsaye

Roger Griffiths, Boort

Mark Gronow, Bendigo

Cathie Haw, Boort

Richard Hicks, Calivil

Andrea Hollier, California Gully

Brett Lynn, Bairnsdale

Katherine MacDonald, Medindie

Phillip Maher, Pira

Kim Natale, Robinvale

Bev Nethercote, Kerang

Marjory Nicholls, Clifton Springs

Margaret Piccoli, Boort

Chrissy Robertson, Ashwood

Alistair Ward, Swan Hill

2002

Ellen White, Towaninnie

John Barber, Horsham

Paul Cale,

Ted Carmody, Mitiamo

Karinda Cattlin, Swan Hill

Donna Collier,

Peter Daley, Bendigo

Zoe Davies, Perth

Mary Evans, Serpentine

Alison Farrar, Pyramid Hill

Jamie Kendrick, Lake Charm

Roger Laubsch, Maiden Gulley

Kurt Major, Benalla

Scott Matthews, Murrabit

Kerrie McDonald,

Kirsty Morieson,

Kelly Mulligan, Hanwood

Belinda Pritchard, Daisy Hill

Sandra Stewart,

Owen Wilson,

2003

Pamela Barber, Donald

Deirdre Broad, Kerang

Paige Campbell, Griffith

Donna Campbell, Mildura

Heather Chamberlain, Bridgewater on Loddon

David Connor, Brownhill

Gary Curtis,

Tanya Daley, Bendigo

Lisa Gervasoni, Hepburn Springs

Russell Gillingham, Kerang

Cathie Hooke, Serpentine

Sue Lea, Mitiamo

Stephen Mahon, Woodend

Elaine Medlin, Research

Glenn Pomeroy, Bendigo

Jackie Ritchie, Quambatook

Julie Slater, Corack East

Neville Stewart, California Gully

Martin Szakal, Spring Gully

2004

Laura Chant, Strathfieldsaye

Barbara Crljen, Macedon

Andrea Delaney,

Amy Derksen, Leitchville

Gayleen Dunstan, Donald

Steve Ford, Cobram

Rohan Gale, Inglewood

Catherine Goldwater, Cleveland

Jan Graham, Inglewood

Ian Gumley, Shelbourne

Meggs Hannes-Paterson, Lancefield

Rachel Hardinge, Bendigo

Selvi Kannan, Woodend

Paul Kendall, Inglewood

Michael Lamprell, Inglewood

Sandii Lewis, Ultima

Heather McNaught, Bendigo

Rhonda McNeil,

Andrea Milikens,

Malcolm Perris, Swan Hill

Chris Pollock, Amherst

Lindsay Rogers, Swan Hill

Cherie Stacey, Branxton

Kelly Stringer,

Jeannie Wagner, Yarrawalla

2005

Oscar Aertssen, Koondrook

Iain Aitken, Bendigo

Judy Blundell, Quarry Hill

Heather Cohalan, Inglewood

Joanne Duffy, Dingee

Mary-Anne Duke, Horsham

Kellie Grattidge,

Ruth Green, Bolinda

Peter Kennedy, Maiden Gulley

Anne Morgan, Dingee

John Nightingale, Lancefield

Marie Pirkebner, Port MacQuarie

Melanie Roberts,

Tara Smith, Huntly

Jeremy Swift, Bendigo

Kate Toll, Bendigo

Sandra Tomamichel, Strathdale

John White, Towaninnie

Lynne Williamson, Castlemaine

Jacqui Wilson (nee Randazzo), Warrnambool

2006

Peter Bassett, Bendigo

Susi Baumgartner, Swan Hill

Marigold Blackwood,

Steve Curry, Charlton

Kristen Dennis, Castlemaine

Tracey Farrell, Moama

Tyson Fehring, Cohuna

James Goldsmith, Birchip

Garry Holmes, Harcourt

Marlene Jeffery, Castlemaine

Anthony Judd, Charlton

Doug Lobley, Mildura

Bron Machin, Castlemaine

Sue Mahon, Kergunyah

Pam McCavour, Swan Hill

Rita Revell, Castlemaine

Annmarie Rosengren, Bendigo

Sarah Sammon, Swan Hill

Mary Sdraulig, Romsey

Robyn Vanrenen, Logan

2007

Jock Allan, Woodend

Anna Arkoudis, Donald

Duane Attree,

Bernadette Campbell, Mia Mia

Chris Carey, Donald

Trevor Collins, Newbridge

Linda Dillon, Tambo Upper

Jillian Gibson, Chewton

Leanne Grogan, Bendigo

Jane Gustus-Callanan, Kyneton

Maurice Hawkins, Castlemaine

Rhiannon Jennings, Swan Hill

James Maxwell, Camperdown

Lucy Mayes, Barkers Creek

Hilary McIntosh, Kerang

Brad McQueen, Nyah West

Donna Petrusma, Castlemaine

Kirsty Quick, Swan Hill

Gillian Ryan, Epsom

Mary-Ann Scull, Arnold

Anthony Sheean, Flora Hill

2008

Dominic Baxter, Cohuna

Vanessa Brewis, Echuca

Ruth Bumpstead, Bealiba

Christopher Cahill, Sandon

Ron Cawthan, Castlemaine

Alan Chamings, Bealiba

Briana Cowan, Quarry Hill

Kellie Dean, Bendigo

Maree Farley, Heathcote

Isabelle Gay, Neilborough

Matthew Hawken, Leitchville

Nicole Hayes, Elmore

Sarah Mayne, Sydenham

Michelle McLachlan, Heathcote

Simone Murdoch, Swan Hill

Kevin Orr, Cohuna

Brendan Pickles, Mologa

Linda Quinton,

James Reade, Bendigo

Melisa Sincock, Koondrook

Sherilee Streilein, Echuca

Mark Synot,

Michael Toman, Kennington

Kerri Turvey, Koondrook

Anne Wiseman,

2009

Rod Allen, Carisbrook

Kerry Anderson, Castlemaine

Leeza Axton, Cohuna

Stephanie Borden, Donald

Brent Bruns, Flora Hill

Warrick Clarke, Welshman’s Reef

Renee Davison, Ky Valley

Lee Duffin, Maryborough

Anthony Dunster-Jones, Lake Wendouree

Paul Henderson, White Hills

Jadyn Hoskin, Bendigo

Glynn Jarrett, Ravenswood

Aleta Kilner, Eaglehawk

Karel Meulendijks, Pyramid Hill

Suzanne Osman, Laanecoorie

Jillian Pink, Boort

Kurt Poltrock, Swan Hill

Julie Ruddle, Maryborough

Trudi Selleck, Gisborne

Kristin Steers, Eaglehawk

Susan Stewart, Kennington

Sharlene Stringer, Serpentine

Michele Totterdell, Golden Square

Kate Whitecross, Strathdale

2010

David Barker, Rochester

Louise Bewley, Wedderburn

Suzanne Blume, Harcourt

Tricia Brennan, Swan Hill

Jacqueline Brodie-Hans, Barkers Creek

Kristen Dyer, Moama

Michael Fitzgibbon, North Melbourne

Sharon Fullex, Wyndham Vale  VIC  3024

Sue Grimes, Castlemaine

Kim Hanlon, Inglewood

Brent Heitbaum, Kerang

Jacinta Hicks, Calivil

Simon Luxemburg, Ballarat Central

Melinda Mann, Echuca

Scott McLarty, Epsom

Catherine McLean, Charlton

Rachel Paterson, Heathcote

Lacey Quinn, Pyramid Hill

David Vivian, Castlemaine

2011

Abhishek Awasthi, Kennington

Helen Bramley-Jackson, Golden Square

Alison Couston, Stanhope

Randal Dell -Spector, Bendigo

Rose Harris, Birchip

Anthea Jones,

Wendy McCormick, Dingee

Alan McFarlane, Woodend

Cheryl McKinnon, Pyramid Hill

Murray McLean, Charlton

Vanessa McLeod, Huntly

Deborah Micallef, White Hills

Megan Purcell, Maldon

Christine Rourke , Mia Mia

Marita Saville, Swan Hill

Alice Savillle, Echua

Tania Sherwood, Willowmavin

David Silvagni, Castlemaine

Katrina Thorne, Kerang

Daan Van Dorenmalen, Woorinen South

Tracey Wolsley, Kangaroo Flat

 

2012

Roslyn Affleck, Kilmore

Steph Ash, Bendigo

Max Bickford, Ravenswood

Marg Boers, Rushworth

Kate Booth, Bendigo

Di Bowles, Mead

Tracey Clifford, Koondrook

Cecilia Connellan, Bendigo

Noemi Cummings, Bendigo

Pearl Fernandes, Inglewood

Sue Gerdsen, Eaglehawk

Lisa Gormley, Spring Gully

Ash Harris, Birchip

Sam Hawkins, Bendigo

Judith Henschke-Reid, Ravenswood

Megan Kreutzer, Kangaroo Flat

Leonie Lomax, Carisbrook

Jill Loorham, Faraday

Tracy McLoughlan, Swan Hill

Elaine Murphy, Barfold

Peter Noble, Charlton

Donna Salathiel, Swan Hill

Paulette Vargas, Swan Hill

Jan Webster, Toolleen

2013

Ardavan Abedian, Bendigo

Sue Allengame, Bendigo

Kyra Bethell, Golden Square

John Boyd, Rochester

Peter Church, Harcourt

Anna de Vrieze, Echuca

Karin Flynn, Seymour

Desiree Gardiner, Wedderburn

Jan Harper, Swan Hill

Bernadette Holland-Cozens, Bendigo

June Hopley, Eaglehawk

Maree Hughes, Donald

Kerry Meiers, Echuca

Melanie Newell, Bendigo

Janet Pearce, Woodend

David Pollard, Teddywaddy

Sharon Scott, Bendigo

Craig Segat, Swan Hill

Jay Smith, Castlemaine

Wendy Turley, Bealibah

Andrew Whatley, Boort

Douglas Wood, Swan Hill

Yvonne Wrigglesworth, Axedale

2014

Chloe Armstrong, Serpentine

Emma Bridger, Bendigo

Glenys Broad, Pyramid Hill

Kristi Coller, Epsom

Boston Curry, Charlton

Trina Dalton-Oogjes, Bendigo

Anita Dickons, Bendigo

Shane Grenfell, Bendigo

Amanda Gretgrix, Wycheproof

Kanishka Guluwita, Bendigo

Elaine Hamilton, Echuca

Angela Hird, Kerang

Mary Hogarth, Kyneton

Travis Inmon, Swan Hill

Brenton Johnson, Bendigo

Shandel Keele, Echuca

Caitlin Matthews, Guildford

Stuart McGibbon, Axedale

Julie McLaren, Kyneton

Paolo Righetti, Bendigo

Kim Skyring,

Prue Southey, Woodend

Merrilyn Thompson, Bendigo

Leanne Willis, Tongala

2015

Danielle Couch, Myrtle Creek

Shelley Cowen, Benloch

Stephen Dickons, Bendigo

Kerri Douglas, Campbells Creek

Mick Dunne, Bendigo

Luke Edgerton, Swan Hill

David Heath, Harcourt

Anette Kortenhaus, Eppalock

Daniel Kreutzer, Kangaroo Flat

Melissa Neal, Strathfieldsaye

Mandy Olszewski, Bendigo

Tim Robinson, Kerang

Jill Scanlon, Guildford

Colleen Scriven, Kerang

Jason Smith, Horfield

Tanya Smith, Inglewood

Luke Spielvogel, Newham

Andrew Telfer, Stathfieldsaye

Leonie Wright, Carisbrook

2016

Tracey Bowen, Kyneton

Fiona Bradshaw, Heathcote

Tamara Boyd, Boort

Karen Carpenter, Gunbower

Steve Carroll, Harcourt

Lisa Cox, Strathfieldsaye

Sharlene Crage, Dingee

Meg Dollar, Elmore

Tessa Harris, Swan Hill

Jason Hensley, Cohuna

Tim Hoogwerf, Quarry Hill

Chris Jeffery, Swan Hill

Cheryl Kemp, Charlton

Paul Kooperman, Lancefield

Peter Lilly, Bendigo

Jenny Lonergan, Woodend

Stewart Luckman, Inglewood

Kate McInnes, Castlemaine

Alana Newbold, Dingee

James O’Bryen, Longlea

Katerine Petrusma, Harcourt

Kristy Pilgrim, Quambatook

Ric Raftis, Wedderburn

Rebecca Sexton, Epsom

Emma Shannon, Castlemaine

Cathy Spencer, Bendigo

Baydon Widdicombe, Bendigo